הכל על סין - להסה - Lhasa 

דף הבית >> הכל על סין >> אזורי תיירות מרכזיים של סין >> טיבט - Tibet >> להסה - Lhasa
עוד מידע באתר על אזור טיבט:

עוד תחת אזורים מרכזיים בסין:

עוד מידע תחת הכל על סין:

 

 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בסין:
מלונות | טיסות | סיורים מודרכים ואטרקציות
למידע נוסף:  יעוץ אישי למלונות
Booking.com

להסה - Lhasa

拉萨 - בסינית    ལྷ་ས། - בטיבטית

על להסה מלונות בלהסה תמונות מלהסה סיורים ואטרקציות בטיבט

הבירה הקדושה וה​אטרקציה המרכזית בטיבט

-טבלת ניווט מהיר-
מידע כללי
מה רואים? אתרים מרכזיים
המלצות וטיפים
מידע שימושי
מפת האזור
לעזרה במציאת מלון, טיסה או סיור מודרך בסין
להשארת המלצה, תגובה או תמונה

 מידע כללי

הידעת
 בשנים האחרונות, להסה עוברת שינויים, בעיקר בחלקה המערבי. עם השלמת מסילת הרכבת שנחגאיבייג'ין–להסה, יותר ויותר סינים מהגרים אליה (לפי טענות הטיבטים, זה נעשה בכוונה ע"י השלטונות הסינים)
להסה (Lhasa) היא עיר הבירה והעיר השניה בגודלה בטיבט. משמעות שמה של להסה היא "המקום של האלים", ולא בכדי- היא משמשת כמרכז דתי ואדמיניסטרטיבי  מזה 400 שנה, ונמצאים בה אתרים בודהיסטיים משמעותיים ביותר- ביניהם מקדשים וארמונות. בגובה של כ-3.5 ק"מ היא מבין הערים הגבוהות ביותר בעולם.

העיר יושבת בעמק רחב ידיים וגבוהה, המוקף הרים עם פסגות מושלגות. סגנון הבנייה הטיבטי הולך ונעלם ולעומתו מתרבים בניינים גבוהים, כבישים מהירים וקניוני ענק. ועם זאת, להסה (בעיקר בחלקה המזרחי) היא עדיין עיר מרתקת, שניתן להנות בה מאותנטיות מסורתית.

 

 בירת טיבט, להסה (צילום: Michael Rehfeldt)

 

המלונות המומלצים באזור להסה - מידע נוסף תחת מלונות בלהסה

InterContinental Lhasa Paradise 

Shangri-La Lhasa Hotel 

The St. Regis Resort Lhasa 

Tashitakge Hotel Lhasa

 

על פי החוק מותרת השהייה בלהסה למשך שבוע בלבד, יחד עם זאת, ניתן לצאת לטרקים ולטיולים מחוץ ללהסה, כאשר מכסת הימים הזו אינה נכללת בשבוע הימים של היתר השהייה בעיר.


 
חזרה למעלה
 

מה רואים? אתרים מרכזיים:

מנזרים בלהסה וה"קורה" Kora

להסה, וטיבט כולה, היא מרכז הבודהיזם הטיבטי וככזאת היא מלאה במנזרים ובמבני קדושה טיבטים, כולל דגלי תפילה בודהיסטים המתנופפים בכל מקום בעיר. הנזירים והמאמינים הטיבטים נוהגים להקיף את המנזרים, עם כיוון השעון, תוך כדי נפנוף בגלגלי תפילה, השתטחויות, מלמול מנטרות ועוד. הקפה זאת נקראת קורה (Kora).

ארמון הפוטלה - Potala

אחד הסמלים המזוהים ביותר עם העיר להסה. מדובר בארמון ענק, המתנשא לגובה של 115 מטרים ו-13 קומות עם אלפי חדרים, מקדשים, פסלים ותמונות, בו התגוררו גדולי המנהיגים הדתיים של העם הטיבטי, כולל הדלאי לאמה הנוכחי עד להגלייתו לדרמסלה. הארמון נחשב עד היום, לאחר מפלאי האדריכלות בעולם, והוא אחד מהאתרים הפופולריים ביותר בטיבט ובסין כולה, ע"י תיירים ומקומיים מאמינים כאחד.
חלקו המזרחי של המבנה הוא הארמון הלבן, המיועד למגורי הדאלי לאמה. חלקו המרכזי של המבנה הוא הארמון האדום, החלק הדתי של הארמון, המשמש לצרכי פולחן. ארמון זה כולל מגורי נזירים, מקדשים, סטופות ואתרי פולחן שונים. כאן נמצאים גם קברי הדלאי לאמות הקודמים.

גן האבנים היקרות -נורבולינגקה - Norbulingka

נורבולינגקה, גן האבנים היקרות, נמצא כשלושה ק"מ ממערב לארמון הפוטלה.  זהו גן מטופח עם פינות חמד רבות, שבמרכזו שוכן ארמון הקיץ של הדלאי למה, המספק תצפית על להסה כולה. הארמון והגן הוכרזו כאתר לשימור מטעם אונסק"ו.

מקדש ג'וקאנג - Jokhang

נחשב לאחד המנזרים הקדושים בטיבט. המנזר, הנמצא ברובע העתיק של להסה, נחבא מאחורי בניינים סינים, גגו מוזהב והוא מכיל פסלי בודהה מזהב טהור. במנזר קפלה קטנה בה מתכנסים הנזירים להתפלל. את ה-debatings שלהם מקיימים הנזירים, בשעות אחר הצהריים על גג המקדש.

מקדש ג'וקאנג, להסה (צילום: Nao Iizuka)

הבארקור - The Barkhor

רחוב Bakuo (שמו הנוסף - Barkhor) ידוע כ"רחוב התפילות של להסה", הוא רחוב קניות עתיק ומסורתי במרכז להסה. לכל אורכו של הבארקור דוכנים שבהם מוכרים מכל טוב הארץ, החל מצורכי פולחן כגון גלגלי תפילה, צעיפים טקסיים ודגלי תפילה ועד לחמאת יאק לצורך מנחה וכלה בתכשיטים, חפצי נוי, חולצות מזכרת ועוד. הרוכלים ינסו למכור לכם קערות טיבטיות "עתיקות", שהן סביר למדי זיוף, ולכן רצוי להתמקח במחיר. ברחוב זה נפגשים נוודים, רוכלים ונזירים בגלימותיהם.

רחוב בארקור הוא מקום המפגש של התרבות, הכלכלה, הדת והאומנות הטיבטית מתלכדת, ולכן הוא אחד מרחובות החובה לביקור בעיר. ברחוב זה, שסובב את מקדש ג'וקאנג, עולי הרגל מקיפים את המקדש- מנהג הקרוי "קורה", מזה מאות בשנים. כבר משעות הבוקר המוקדמות (או הלילה המאוחרות ביותר), מתמלא הבארקור בעולי רגל שמסובבים גלגלי תפילה קטנים וגדולים ומשתטחים על הרצפה לצורך תפילות.
.

השכונה המוסלמית

בלהסה ישנה קהילה מוסלמית קטנה המרוכזת בשכונה אחת, הידועה במסעדותיה הטובות. מרכזה הדתי של השכונה הוא המסגד הניצב במרכזה ומשלב סגנונות בנייה טיבטיים ומוסלמים.

שוק טומסיקה - Toomsika

השוק הגדול ביותר בלהסה המציע החל מפירות, ירקות ובגדים ועד מזכרות לתיירים. לכאן מגיעים לקנות ולמכור טיבטים מכל רחבי טיבט כחלק ממסע העלייה לרגל אל מקדש ג'וקאנג. בשוק יש גם הרבה בתי תה קטנים, בהם יושבים בעיקר זקנים טיבטים השותים להנאתם תה מתוק עם חלב יאק.

מנזר סרה - Sera

אחד המנזרים הגדולים והמפורסמים בטיבט כולה, הנמצא כ-5 ק"מ מצפון למרכז להסה, על גבול ההרים. במנזר פסלים וציורי קיר מרתקים, אך האטרקציה המרתקת באמת היא ה-"debating", אותה התווכחות נזירים מפורסמת שמורכבת מהרבה רעש ומחיאות כף, הנערכת במנזר כל יום בשעות אחר"צ.

מנזר דרפונג - Drepung

מנזר מן המאה ה-15, השוכן כשבעה ק"מ מערבית ללהסה. המנזר נבנה ב-1416 והוא אחד המנזרים הגדולים ביותר בעולם של אסכולת ההגלוג (אסכולת הכובעים הצהובים), שבראשה עומד הדלאי לאמה. כיום חיים במנזר כ-1,000 נזירים ויש בו מספר מכללות לנזירים בהם הלימודים נמשכים כ-20 שנה. המנזר אוצר בתוכו כמה מהאוצרות התרבותיים החשובים ביותר של טיבט, כגון טנגקות עתיקות וכתבי קודש, שחלקם כתובים בידי מייסד האסכולה עצמו.
 
ארמון פוטלה


מבצע מיוחד - לטיול רכבות מהירות בסין!

 
מלונות:

טרם עלה מידע - נשמח לשמוע המלצות שלכם.

מסעדות:

טרם עלה מידע - נשמח לשמוע המלצות שלכם.

השכרת רכב:

בעיר מס' סוכנויות להשכרת רכב - נמצאות לאורך הכביש החוצה את להסה - G318 וגם לאורך הכביש הצפוני המקביל אליו  (ראו עוד תחת השכרת רכב בסין).

טיולים מאורגנים:

להסה לא נמצאת בתכנית המסלול של הטיולים המאורגנים לסין (ראו עוד: עזרה בתכנון טיול | טיול מאורגן לסין).

אטרקציות וסיורים מודרכים:

טרם עלה מידע - נשמח לשמוע המלצות שלכם.

חזרה למעלה
 

המלצות "הכל על":

טרם עלה מידע - נשמח לשמוע המלצות שלכם.

 מידע שימושי למבקר:

בעלי אזרחות לא סינית - נדרשים לאישור מיוחד ע"מ להיכנס לטיבט ובנוסף חייבים מדריך.

הגעה:

ברכב פרטי - להסה מחוברת לשאר חלקי סין באמצעות הכביש G318.

באוטובוס - בתוך להסה מומלץ להתנייד באוטובוסים / מיניבוסים . הקו המוביל מהרכבת למרכז העיר הוא 91. יש מס' קווים נוחים נוספים המכסים את הנגישות לכל העיר. 

בטיסה -שדה"ת הקרוב ביותר הוא במחוז שנאן, במרחק 80 ק"מ מלהסה - Lhasa Gonggar Airport - ניתן להגיע אליו בטיסה פנימית מצנגד'ו, בייג'ין, ושיאן.

ברכבת - לעיר 7 מסילות ראשיות משאר חלקי סין. תחנת הרכבת המרכזית שם היא - Lhasa railway station. ניתן להגיע אליה וממנה למקומות מרכזיים כגון בייג'ינג, שנגחאילאנזו, וצ'נגדו.

מפה

 

 
 

 
צריך/ה עזרה בתכנון החופשה בסין? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם, ומשתדלים לספק כל מידע רלוונטי שנאסף על ידי צוות האתר, או ניתן לנו כהמלצה על ידי גולשיו. בנוסף אנו עוזרים בבחירת מלון, טיסה, השכרת רכב, סיורים מודרכים וכל מה שצריך על מנת להנות מטיול מושלם.  

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף

 
          
                              
 
חזרה אל טיבט
 

 
 
"כל הזכויות שמורות לאתר הכל על "
זכויות לתמונות ולאייקונים באתר: