הכל על סין - דת, אמונה וקהילה יהודית 

דף הבית >> הכל על סין >> סין -מידע כללי >> דת, אמונה וקהילה יהודית
עוד תחת סין מידע כללי ושימושי:


עוד מידע תחת הכל על סין:

 

 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בסין:
מלונות | טיסות | סיורים מודרכים ואטרקציות
למידע נוסף:  יעוץ אישי למלונות
Booking.com

דת, אמונה וקהילה יהודית

-טבלת ניווט מהיר-
מידע כללי
מפת סין
לעזרה במציאת מלון, טיסה או סיור מודרך בסין
להשארת המלצה, תגובה או תמונה

 מידע כללי


סין - דת ואמונה

סין כשלעצמה מוגדרת כמדינה חילונית אתאיסטית, אך מתקיימות בה קבוצות דתיות רבות. קבוצות הדת הגדולות ביותר בסין הן הבודהיזם והדאואיזם. לקונפוציאניזם, שאינו נחשב לדת, השפעה עמוקה על מערכת הערכים של הסינים. לאורך דרך המשי, יש מאמינים רבים הנמנים על דת האסלאם. רוב קבוצות המיעוטים מאמינות באחת משלושת הדתות הנ"ל. בנוסף, קיימות אוכלוסיות קתוליות, פרוטסטנטיות, ומגוון של אמונות ודתות של בני מיעוטים דוגמת הבודהיזם הטיבטי.

מבצע מיוחד - לטיול רכבות מהירות בסין!

 

קהילה יהודית בסין

ראשיתה של הקהילה היהודית בסין היא מתקופת המאה השביעית לספירה, כאשר סוחרים יהודים הגיעו לסין מהודו ומאירופה, בדרך המשי. מדובר באחת הקהילות העתיקות ביותר במזרח הרחוק. במהלך מלחמת העולם השנייה ולאחריה הגיעו לסין כ-20,000 פליטים יהודים מאירופה, והתיישבו בעיקר בשנגחאי, באיזור שכונה בשם "גטו שנגחאי".

לאחר הקמת מדינת ישראל, עזבו רוב היהודים את סין ועלו לישראל או היגרו לארצות אחרות ורק מעטים נשארו בסין. כיום פועלות בסין מספר קהילות יהודיות, הכוללות גם אנשי עסקים ודיפלומטים רבים. הקהילה היהודית הגדולה ביותר בסין נמצאת בשנגחאי. קהילה נוספת, קטנה יותר, נמצאת בבייג'ינג וכוללת אנשי עסקים ודיפלומטים. בנוסף, ישנה קהילה קטנה החיה בהונג קונג, עוד מימי הבריטים.

 
חזרה למעלה

מפת הכל על סין

 

 
 

 
צריך/ה עזרה בתכנון החופשה בסין? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם, ומשתדלים לספק כל מידע רלוונטי שנאסף על ידי צוות האתר, או ניתן לנו כהמלצה על ידי גולשיו. בנוסף אנו עוזרים בבחירת מלון, טיסה, השכרת רכב, סיורים מודרכים וכל מה שצריך על מנת להנות מטיול מושלם.  

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף

 
          
                              
 
חזרה אל סין מידע שימושי
 

 
 
"כל הזכויות שמורות לאתר הכל על "
זכויות לתמונות ולאייקונים באתר: