הכל על סין - גוויאנג - Guiyang 

דף הבית >> הכל על סין >> אזורי תיירות מרכזיים של סין >> גוויז'ו - Guizhou >> גוויאנג - Guiyang

 

 

גוויאנג - Guiyang

贵阳

על גוויאנג מלונות בגוויז'ו תמונות מגוויאנג (בבניה) סיורים ואטרקציות בגוויז'ו

מידע על עיר הבירה של גוויז'ו

גוויאנג - טבלת ניווט מהיר
מידע כללי
מה רואים? אתרים מרכזיים
המלצות וטיפים
מידע שימושי
מפת האזור
לעזרה במציאת מלון, טיסה או סיור מודרך בהודו
להשארת המלצה, תגובה או תמונה

 מידע כללי

הידעת
באיזור מיוצר ליקר המאו טאי (Maotai Liquor - 茅台酒) שהוא מבין שלושת הליקרים המזוקקים המפורסמים ביותר בעולם.
גוויאנג (Guiyang) היא עיר הבירה של גוויז'ו, הממוקמת בלב המחוז. על אף מרכזיותה, העיר אינה מהווה מוקד תיירותי, ולרוב משמשת כנקודת מעבר בלבד. מי שיבחר להישאר פה ימצא עיר מודרנית מלאה בגורדי שחקים, כבישים רחבים ומרכזי קניות עם מיטב המותגים.

המחוז בה העיר שוכנת זול בצורה משמעותית יותר יחסית למחוזות המפותחים והתיירותיים יותר. זהו בסיס מעולה ממנו יוצאים לחקר מערות, הרים, נהרות ותרבויות מיעוטים.
 
בנוסף, גוויאנג מציעה למבקרים בה מקדשים יפים ופארקים מטופחים כמיטב המסורת של ערים גדולות בסין. ניתן לבקר במוזיאון הפרובנציאלי המציג את אורח חייהם של בני המיעוטים שבמחוז, בדגש על הדונג, המיאו והבאויי (Bouyei). אם אתם חושקים לאכול בעיר, קחו בחשבון כי המנה המסורתית בעיר היא בשר... כלב...

 
גוויאנג, עיר הבירה המודרנית של מחוז גוויז'ו (צילום: Jeff Mao, רשיון)

 

חזרה למעלה

מה רואים? אתרים מרכזיים:

מבנה במקדש הונגפו
(צילום: Einar Fredriksenרשיון)

פארק קיאנלינג - Qianling Park -  黔灵公园

פארק עירוני גדול, בו תאכלו לטעום אוכל מקומי, לרכוש עבודות יד ולהתקל בקופים. בפארק גן חיות וגן שעשועים קטן וכמו כן גינות תה מסורתיות. מהפארק יש נוף יפה מהגבעות שליד מקדש Hongfu

מקדש הונג פו - Hongfu Temple - 弘福寺

מקדש שנבנה כמנזר בתקופת צ'ינג המוקדמת ודומה למקדש הלאמה שבבייג'ינג. המקדש מוקף בעצים והמבנים מעוטרים, במקדש תמצאו פסלי קדושים, אגם עם קרפיונים, באר מים בשביל הטלת מטבעות מזל, פעמון ומספר חנויות ומסעדות.
ניתן להגיע למקדש עם חשמלית (17:00) או בהליכה רגלית של 40-60 דקות. 


פארק חבין - Hebin Park - 河滨公园

פארק לגדות הנהר, ובו עמודי אבן מצריים המוארים בלילה ומסעדה ענקית בצורה עב"מ העומדת על עמודי ברזל ובמבוק המסמלים את ההיתוך בין התרבות הסינית למודרנית. בסמוך למסעדה יש גשר בצורת סליל לאורך הנהר המואר בלילה באדום.

מחוץ לעיר:

טין טואן-  Tianhetan - 天河潭

מתאים לטיול יום מחוץ לעיר. פארק ובו מערות תת קרקעיות ובהם תעלות מים שניתן לשוט בהם בסירות, מפלי מים ותעלות המובילות דרך שטחי שדות של בני מיעוט. ניתן להשכיר אופניים מפארק ואקסי ולרכב 11 ק"מ אל פארק טין טואן בכבישי הכפרים, נסיעה של כשעתיים מתגמלות למי שנהנה מנוף כפרי ואוהב לרכב. ניתן להשכיר אופנוע כדי לקחת את האופנים חזרה ולחזור בואן.


פארק ואקסי- Huaxi Park - 花溪公园

מתאים לטיול יום מחוץ לעיר. פארק מצוין לבריחה מהמולת העיר אליו מגיעים גם בני העיר לפיקניקים ומנגלים. בפארק נחלים, ביתני תה וגני סיניים מסורתיים.


South River Grand Canyon - 南江大峡谷

ואדי קארסטי עצום עם נוף יפה ומפלי מים במגוון גבהים.

שיט במערת מים בפארק טין טואן

מלונות:

טרם עלה מידע - נשמח לשמוע המלצות שלכם.

מסעדות:

טרם עלה מידע - נשמח לשמוע המלצות שלכם.

השכרת רכב:

טרם עלה מידע - נשמח לשמוע המלצות שלכם(ראו עוד תחת השכרת רכב בסין).

טיולים מאורגנים:

טרם עלה מידע - נשמח לשמוע המלצות שלכם.

אטרקציות וסיורים מודרכים:

טרם עלה מידע - נשמח לשמוע המלצות שלכם.

חזרה למעלה

המלצות "הכל על":


טרם עלה מידע - נשמח לשמוע המלצות שלכם.

 

גוויאנג (צילום: Jeff Maoרשיון)

 מידע שימושי למבקר:
כתובת: Guiyang, Guizhou, China

אתר אינטרנט:

הגעה:

ברכב פרטי - כחלק ממאמץ הפיתוח של מערב סין, תשתית הכבישים המהירים בגוויז'ו עוברת שדרוג. בניית כביש מהיר מתבצעת ותאפשר מעבר קל יחסית. הכבישים המהירים ממזרח וממערב לגוויאנג מודרניים ומתוחזקים היטב ומאפשרים מעבר נוח לכיוון קאילי שבמזרח. זה אפשרי (אם כי יקר) לשכור רכב ולהתנייד בו בין גוואינג, Zunyi וערים אחרות.  
נשמח לשמוע המלצות שלכם.

באוטובוס 

יציאה: תחנת האוטובוס הבינעירונית (金阳汽车站) ממוקמת באיזור הפיתוח החדש JinYang. ממנה יוצאים אוטוסובים ליעדים שונים, כולל גווילין ו-Guangzhou. זו הדרך הטובה ביותר להגיע לאנשון (60-90 דקות). אוטובוסים צפונה ל-Zunyi (שעתיים) יוצאים כל 30-60 דקות.
אוטובוסים מגיעים אל התחנה המרכזית מתחנת הרכבת ועוברים בדרך בכיכר העם.

כניסה: אוטובוסים בינעירוניים מגיעים לתחנת האוטובוס שליד נמל התעופה, משם ניתן לקחת מונית לתוך העיר. הנהג כנראה ידחוק למונית כמה שיותר נוסעים, לכן יש להתמקח על המחיר. נשמח לשמוע המלצות שלכם.

בטיסה -קל יחסית להגיע לגוויאנג בטיסה. יש מספר טיסות יומיות המגיעות מ-Guangzhou, שנגחאי, בייג'ינג, ובמערב סין: קונמינג וצ'נגדו. נמל התעופה (KWE) נחשב רשמית לבינלאומי אם כי הוא מוגבל ביותר. יש שירות שבועי מהמקומות ואל המקומות: הונג קונג, מקאו, בנקוק, סינגפור ומלזיה. נוסעים המגיעים מחוץ לארץ יעברו קונקשן בקונמינג, Guangzhou, שנגחאי,
 או 
בייג'ינג.

מונית מתוך שדה התעופה לעיר עולה ¥60, מחוץ לשדה התעופה ¥20, ויש גם שאטלים הנוסעים לעיר (¥10). נסיעה של 15-20 דקות. 
נשמח לשמוע המלצות שלכם.

ברכבת ניתן להגיע ברכבת לקונמינג וצ'נגדו. בהתחשב בכך שזו עיר הבירה של המחוז קל יחסית להשיג כרטיסים, כולל כאלה הכוללים סליפרים. מתחנת הרכבת יש מוניות וכמו כן היא משמשת כטרמינל למספר קווי אוטובוס. 
נשמח לשמוע המלצות שלכם.

מפה

 

 
 

 
חזרה אל גוויז'ו
 

 
 
"כל הזכויות שמורות לאתר הכל על "
זכויות לתמונות ולאייקונים באתר: