מאשר הצעות בטלפון/אימייל/sms
סגור
דף הבית >> מידע על סין >> סין - דגל, סמל, ממשל ומנהל

סין - דגל, סמל, ממשל ומנהל

סין - מנהל
סין מורכבת מ-23 פרובינציות, 5 אזורים עצמאיים (גוואנסי, מונגוליה הפנימית, ניניגסיה, טיבט וסינג`יאנג), 4 רשויות מוניציפליות תחת השלטון המרכזי - בייג`ין (הבירה), שנגחאי, טייג`ין וצ`ונגצ`ינג, ומנהלים מיוחדים של הונג קונג ומקאו.

סין - ממשל
סין מוגדרת רפובליקה קומוניסטית ובראשה עומד נשיא. עיר הבירה היא בייג`ין והעיר הגדולה ביותר היא שנגחאי.

סין - דגל וסמל

דגל סיןדגל סין
דגל סין, הידוע גם בשמו "הדגל האדום בעל חמשת הכוכבים", הוא אכן בצבע אדום עם חמישה כוכבים, אחד גדול וארבעה קטנים המקיפים אותו, המעטרים את פינתו השמאלית. הצבע האדום של הדגל, הוא חלק מהסמלים המובהקים של הקומוניזם.

הכוכב הגדול שבדגל מסמל את שלטון המפלגה הקומוניסטית של סין. לארבעת הכוכבים הקטנים אשר מקיפים את הכוכב הגדול מעולם לא ניתן הסבר רשמי למעט השערות כי הם מייצגים את כלל תושבי הרפובליקה, או את המעמדות העיקריים שהיו בסין בתקופת המהפכה, או את ארבעת המיעוטים העיקריים שהוכרו בסין בתחילת המאה ה-20.
 


סמל סיןסמל סין

סמל סין עוצב במטרה לסמל את המאבקים המהפכניים של העם הסיני בהקמת הרפובליקה העממית של סין. לסמל דמיון ברור לסמלים שהשתמשו בהם בברית המועצות. הסמל הוא בצורת עיגול אדום, כשבמרכזו מופיע ציור של שער טיאנאנמן ומעליו חמשת הכוכבים שנמצאים בדגל.

יש המפרשים אותם כמייצגים את חמשת הלאומים המרכזיים של סין ולפי פרשנות אחרת הם מייצגים את חמשת המעמדות שבסין. מסביב לעיגול האדום יש ציור של חיטה המשקפת את הפילוסופיה המאואיסטית של מהפכה חקלאית. בתחתית העיגול יש ציור של גלגל שיניים המציין את העבודה התעשייתית.

סמלים חשובים נוספים בסין
אמנם לא סמלים לאומיים אך דב הפנדה, פרח ה-Tree peony, עץ ה-Gingko העתיק בעולם (160 מיליון שנה) וציפור ה- Red ibis, הם חלק מהסמלים המזוהים עם סין, עד היום.

קבלו הצעות אטרקטיביות לטיסות וטיולים:

מאשר הצעות בטלפון/אימייל/sms

השאירו פרטים וקבלו הצעות אטרקטיביות לטיסות וטיולים:

מאשר הצעות בטלפון/אימייל/sms