הכל על סין - תמונות משיאן Xian 

דף הבית >> הכל על סין >> תמונות מסין >> תמונות משיאן והסביבה - Xian >> תמונות משיאן Xian
שיאן (X'ian), שנקראה בעבר Chang'an, היא בירת המחוז שאאנשי, וככזו היא חלק חשוב בהתהוות התרבות וההיסטוריה הסינית, וכמו כן העיר המזרחית ביותר על דרך המשי העתיקה. היא הישנה ביותר מבין ארבעת ערי הבירה העתיקות של סין (ביניהן גם בייג'ינג), ושימשה כעיר הבירה של 13 שושלות קיסרים בסין, בין היתר שושלת האן, צ'ין, וטאנג, במשך 1062 שנים. בתקופת שושלת האן וטאנג שימשה שיאן כמרכז הפוליטי הכלכלי והתרבותי של סין. העיר מהווה את אחד מאתרי התיירות הפופולריים במדינה, בעיקר בזכות אתר חיילי הטרה-קוטה, שנמצא בשולייה המזרחיים.

החל משנות ה-90 העיר הפכה למרכז תרבותי, תעשייתי וחינוכי באיזור. האיזור האורבני מונה כ-5 וחצי מליון תושבים, והופך אותה לעיר המאוכלסת ביותר בצפון מערב סין, שהגדלה והופכת להיות מגלופוליס ענק. בשיאן אקלים ממוזג המאופיין על ידי ארבע עונות שנה ומושפע מהמונסונים המזרח אסיאיתיים. הקיץ הוא חם ולח, החורף קר ויבש, והאביב והסתיו יבשים גם הם.

 


מופע פולקלור מתקופת שושלת הטנג:תמונות מאתרים בתוך העיר שיאן:

מפה 

 

 
 צריך/ה עזרה בתכנון החופשה בסין? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם, ומשתדלים לספק כל מידע רלוונטי שנאסף על ידי צוות האתר, או ניתן לנו כהמלצה על ידי גולשיו. בנוסף אנו עוזרים בבחירת מלון, טיסה, השכרת רכב, סיורים מודרכים וכל מה שצריך על מנת להנות מטיול מושלם.  

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף

 
          
                              
 


 
 
 
 
 
"כל הזכויות שמורות לאתר הכל על "
זכויות לתמונות ולאייקונים באתר: