הכל על סין - מנהגים ונימוסים 

דף הבית >> הכל על סין >> סין - מידע שימושי >> מנהגים ונימוסים
עוד תחת סין מידע כללי ושימושי:


עוד מידע תחת הכל על סין:

 

 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בסין:
מלונות | טיסות | סיורים מודרכים ואטרקציות
למידע נוסף:  יעוץ אישי למלונות
Booking.com

מנהגים ונימוסים

-טבלת ניווט מהיר-
מידע כללי
מפת סין
לעזרה במציאת מלון, טיסה או סיור מודרך בסין
להשארת המלצה, תגובה או תמונה

 מידע כללי

ברומא התנהג כרומאי, ובסין? כשמגיעים למקום חדש, חלק מהמנהגים לא ברורים ואנחנו יכולים לפגוע ברגשות המקומיים או אפילו להיפגע בעצמנו. כדי למנוע זאת ריכזנו עבורכם את המנהגים והנימוסים המרכזיים בסין.

מספרים בסין: 1, 2, 3, 5, ....
שמונה נחשב למספר מזל בסין, וכך נוהגים להביא כמתנה, שמונה פריטים מסוג מסויים. למס' 4 לעומת זאת, הסינים מייחסים תכונות רעות וזאת כיוון שלמילה ארבע ולמילה מוות משתמשים באותן אותיות, רק בהגייה שונה. וכך ניתן לראות בניינים בהם מדלגים על הקומה ה-4.
 
מבצע מיוחד - לטיול רכבות מהירות בסין!

 
הצבע האדום בסין
לא ברור אם יש קשר לקומוניזם, אבל מבחינת הסינים, הצבע האדום הוא צבע של מזל וכך נהוג לעטוף מתנות בניירות אדומים ובראש השנה הסיני, הרחובות מתמלאים דגלים אדומים. היזהרו בבחירת צבעים אחרים: ורוד, כסף וזהב גם הם צבעים שיתקבלו בברכה. לעומת זאת, צהוב ושחור נחשבים לצבעים המסמלים את המוות ולכן כדאי להימנע מבחירה בצבעים אלו בסין. שימו לב גם לשינויים בין מחוז למחוז בנוגע לצבעים.

הגשת חפצים בסין
הגשת חפצים בשתי ידיים בסין מראה על מתן כבוד למי שמוסרים לו את החפץ.

קבלת מתנות בסין
הסינים ישמחו לקבל את מתנתכם אך ישחקו אותה קשים להשגה (או לפחות לא חמדנים) וידחו את מתנתכם לפחות שלוש פעמים. אל תתייאשו, לבסוף הם יתרצו ויקבלו ברצון את המתנה.

לחיצת ידיים בסין
ניתן לומר כי הסינים הם לא מחובבי המגע הפיזי, לא חיבוקים ולא נשיקות בפומבי. לחיצות ידיים, לעומת זאת, דווקא מקובלות.

המנעות ממילים שליליות בסין
מילים שליליות נחשבות לא מנומסות ולא נאותות בסין ולכן הסינים נמנעים משימוש בהן. וכך, אם סיני ישיב לשאלתכם ב"אולי" - כדאי שתבינו שהוא לא מעוניין.

נושאי טאבו בסין
אם אתם לא מכירים היטב את הסיני איתו אתם משוחחים, לא כדאי להעלות נושאים פוליטים כמו דעה על הממשל או על טיבט. לעומת זאת, הסינים ישמחו לשוחח אתכם על אוכל, על הגיאוגרפיה והאוויר בסין ועל טיולים שערכתם בארצות נוספות.

יריקות בסין
היריקות היוו עד לאחרונה את אחד מהסמלים הבלתי פורמלים של סין ואולם זה כבר לא כך. כיום אין לירוק על הרצפה, ומי שבכל זאת מתעקש, יוכל לעשות כן באחד מהפחים המיוחדים ליריקות.


חזרה למעלה

מפת הכל על סין

 

 
 

 
צריך/ה עזרה בתכנון החופשה בסין? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם, ומשתדלים לספק כל מידע רלוונטי שנאסף על ידי צוות האתר, או ניתן לנו כהמלצה על ידי גולשיו. בנוסף אנו עוזרים בבחירת מלון, טיסה, השכרת רכב, סיורים מודרכים וכל מה שצריך על מנת להנות מטיול מושלם.  

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף

 
          
                              
 
חזרה אל סין מידע שימושי
 

 
 
"כל הזכויות שמורות לאתר הכל על "
זכויות לתמונות ולאייקונים באתר: