הכל על סין - יונאן - Yunnan 

דף הבית >> הכל על סין >> אזורי תיירות מרכזיים של סין >> יונאן - Yunnan
עוד מידע באתר על אזור יונאן:
קונמינג - Kunming


עוד תחת אזורים מרכזיים בסין:

עוד מידע תחת הכל על סין:

 

 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בסין:
מלונות | טיסות | סיורים מודרכים ואטרקציות
למידע נוסף:  יעוץ אישי למלונות
Booking.com

יונאן - Yunnan

云南省

על יונאן מלונות ביונאן תמונות מיונאן סיורים ואטרקציות ביונאן
 

אחד המחוזות היפים והמסקרנים ובשנים האחרונות גם המתויירים ביותר בסין

יונאן - טבלת ניווט מהיר
מידע כללי
מה רואים? אתרים מרכזיים
המלצות וטיפים
מידע שימושי
מפת האזור
לעזרה במציאת מלון, טיסה או סיור מודרך בסין
להשארת המלצה, תגובה או תמונה

 מידע כללי

הידעת
מחוז יונאן ידוע בשל היותו מושלם לתיירים ואחד מהמאפיינים הבולטים בו הוא מזג האויר , אשר כל השנה נע בטמפרטורות נוחות
מדובר במחוז מרוחק ומבודד בדרום מערב סין, בו ניתן לטייל בין נופים מדהימים ושבטי מיעוטים אותנטיים ומעניינים, שחלקם עדיין לא נחשפו לתרבות המערב.

ביונאן יש כ-25 קבוצות מיעוטים שונות, אשר הצליחו לשמר את תרבותם ומנהגיהם לאורך שנות ההיסטוריה. בין קבוצות המיעוטים ביונאן ניתן למצוא את השבטים הוייטנאמים, המונגולים, היִי (Yi) – והבָּאי (Bai) , הדאי  והנאשי. חלק מהמיעוטים נמצאים גם המדינות השכנות: מינאמר, לאוס וויאטנם.


המלונות המומלצים של יונאן - מידע נוסף תחת מלונות ביונאן

Banyan Tree Lijiang 

Crowne Plaza Kunming City Centre

Lijiang Liman Wenzhi No.1 Hotel 

Woobay Hotel 


חבל יונאן, מגוון מאוד מבחינה נופית וגיאוגרפית. בחלקו המערבי נמצא אזור יבש יחסית של הרמה הטיבטית הגבוהה (בגובה של 2,000-3,500 מטרים) הגובלת עם טיבט ובדרומו יש יערות גשם טרופיים הנושקים לגבולה של בורמה ומזכירים נופית את איזור משולש הזהב וצפון תאילנד.

הייחודיות הטופוגראפית של המקום מייצרת כמה מאזורי התיירות הייחודים של סין (כמו השאנגרי לה,
ערוץ דילוג הנמר, וטראסות האורז המיוחדות).


בעמוד זה תוכלו לקבל מידע אודות אתרים ופעילויות מומלצות במחוז יונאן. למידע אודות אתרים אלו לחצו על המקום במפת יונאן שלפניכם או ברשימה האתרים המומלצים שבהמשך העמוד. מחוז יונאן מסומן במפה באתר בצבע חום.

מפת אזור יונאן

 

 
 

 
 

 

חזרה למעלה
 

מה רואים? אתרים מרכזיים

אתרים ופעילויות מומלצות בחבל יונאן

קונמינג

קונמינג, בירת מחוז יונאן שבדרום מערב סין, משמשת בעיקר כשער כניסה וכעיר מעבר לערים והאטרקציות השונות במחוז. מדובר בעיר מודרנית יחסית המשמרת גם את חלקיה העתיקים וכך לצד בתי קפה וחנויות מודרניות, ניתן למצוא בקונמינג גם בתי תה מסורתיים.
קראו עוד על קונמינג.

אתרים מ​צפון לקונמינג

דצ'ין

דצ'ין, היושבת למרגלות הרי ה-Meili Shan, הינה עיירה טיבטית חביבה, שמשמשת בעיקר כנקודת יציאה לטרק "מלי שאן".
קראו עוד על דצ'ין.

 

שנגרילה

עיר קטנה במחוז יונאן היושבת בגובה של 3,000 ק"מ בצמוד לרמה הטיבטית. שנגרילה, זכתה לכינויה זה בזכות צביונה הטיבטי, התושבים, המנהגים והתלבושות.
קראו עוד על שנגרילה.

ערוץ דילוג הנמר

אחד הטרקים המפורסמים והמתויירים בסין ובעולם כולו, שהפופולריות שלו לא פוגמת מההנאה בטיול בו. זהו המקום בו נהר היאנגצה העושה את דרכו דרומה נשבר לפתע ופונה ב-138 מעלות צפונה, ביוצרו את הנקיק העמוק בעולם, כ-3,000 מטרים מתחת להרים המקיפים אותו.
קראו עוד על ערוץ דילוג הנמר.

 

ליג'יאנ​ג

אחת האטרקציות המתויירות בחבל יונאן ובסין כולה. זוהי עיירה ציורית על גבול טיבט, בירתם של בני מיעוט הנאשי, שהוכרזה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. העיר נפגעה מרעידת אדמה החזקה שהתרחשה ב-1997, ואולם היא שוחזרה בצורה מדוייקת להפליא.
קראו עוד על ליג'יאנג.

 

דא​לי

אחת מעיירות התרמילאים הבודדות בסין, המהווה נקודת חובה בטיול בחבל יונאן בפרט ובסין בכלל. דאלי, המרוחקת כ-400 ק"מ מערבית לקונמינג, יושבת בין שני אתרי טבע מרשימים – אגם ארחאי והר קצ'אנג. דאלי מציעה למבקרים בה אפשרות לנוח ולהתענג על מסעדות ובתי קפה מערביים, לצד נופים קסומים של אגמים, שדות אורז והרים וגם אוכלוסיה יחודית ומעניינת של מיעוט הבאי (Bai).
קראו עוד על דאלי.

אתרים מדרום לקונמינג

יואני​אנג
לא הרבה מגיעים ליואניאנג הנמצאת, בדרום יונאן בסמוך לויאטנם, ואולם מי שיעשה את המאמץ יגלה אזור קסום של שבטים שעדיין לא "גילו" אותם וטרסות אורז ענקיות, מדהימות ביופיין.
קראו עוד על יואניאנג.

ככה מגדלים את זה! טרסות אורז ביואניאנג (צילום מקורי) 
שישואנבאנה

איזור נפלא בדרום יונאן הנחשב ליעד הבא של התיירות בסין. בשישואנבאנה, הנחשב לחלק ממשולש הזהב וגובל עם מדינות ויאטנם, לאוס ובורמה, גרים מיעוטים רבים שהיגרו ממדינות אלו, בעיקר הדאי (Dai) וההאן (Hàn), שאפילו לא דוברים את השפה הסינית. גם מבחינת האקלים ואופיו הטרופי, האזור נראה שייך הרבה יותר מתאילנד מאשר לסין.
קראו עוד על שישואנבאנה.

 

יער הא​בן - שה לין

תופעה גיאולוגית יוצאת דופן, אחת האטרקציות הפופולריות בחבל יונאן ובסין כולה. עצי האבן הם בעצם סלעי גיר שהגשם והרוח יצרו בהם את צורות עמודים הדומה בצורה מסויימת לעצים ביער (מאבן).
קראו עוד על יער האבן - שה לין.

 

לואו פינג

היא עיירה קטנה בדרום חבל יונאן שהתפרסמה בזכות הפריחה המדהימה של פרחי צמח הקנולה, המתפרשת על משטחים עצומים בצבע צהוב זרחני בינות לגבעות קראסט שחורות.
קראו עוד על לואו פינג.

 

ג'יאנש​וי

עיירה עתיקה כבת 1,000 שנה, בדרום חבל יונאן, עם סמטאות מתפתלות ואתרים מעניינים לביקור. גם כאן ניתן לראות בני מיעוטים רבים, על תלבושותיהם המסורתיות המתרכזים במרכז העיר. בנוסף לעיירה ולאתרים שבה, ניתן לטייל באזורי טרסות האורז שבסביבה.
קראו עוד על ג'יאנשוי.

ליג'יאנג


מבצע מיוחד - לטיול רכבות מהירות בסין!

 חזרה למעלה
 

המלצות "הכל על"

 

מידע שימושי

צריך/ה עזרה בתכנון החופשה בסין? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם, ומשתדלים לספק כל מידע רלוונטי שנאסף על ידי צוות האתר, או ניתן לנו כהמלצה על ידי גולשיו. בנוסף אנו עוזרים בבחירת מלון, טיסה, השכרת רכב, סיורים מודרכים וכל מה שצריך על מנת להנות מטיול מושלם.  

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף

 
          
                              
 

חזרה אל - אזורים מרכזיים
 אתרים מצפון לקונמינג
 אתרים מדרום לקונמינג

קונמינג - Kunming

קונמינג (Kunming) היא בירת מחוז יונאן ומשמשת בעיקר כשער כניסה וכעיר מעבר לערים והאטרקציות השונות במחוז. מדובר בעיר מודרנית יחסית המשמרת גם את חלקיה העתיקים וכך לצד בתי קפה וחנויות מודרניות, ניתן...

ליג'יאנג - Lijiang

ליג'יאנג (Lijiang) היא אחת הערים המתויירות בחבל יונאן ובסין כולה. זוהי עיירה ציורית על גבול טיבט ובירתם של בני מיעוט הנאשי, שהוכרזה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. העיר נפגעה מרעידת האדמה החזקה...

שנגרילה - ShangriLa

זונגדיאן מכונה ע"י הסינים "שנגרילה", כינוי לארץ מיתולוגית שמצויה בהרי טיבט, סוג של גן עדן חבוי. כינוי זה ניתן לזונגדיאן בזכות צביונה הטיבטי, שבא לידי ביטוי בתושביה הטיבטים על תלבושותיהם ומנהגיהם...

דאלי - Dali

דאלי, המרוחקת כ-400 ק"מ מערבית לקונמינג, יושבת בין שני אתרי טבע מרשימים – אגם ארחאי והר קצ'אנג. דאלי מציעה למבקרים בה אפשרות לנוח ולהתענג על מסעדות ובתי קפה מערביים, לצד נופים קסומים של אגמים, שדות...

שישואנבאנה - Xishuangbanna

שישואנבאנה (Xishuangbanna) הוא מחוז אוטונומי בדרום יונאן, סין, הנחשב ליעד הבא של התיירות בסין. הוא מאוכלס על ידי רוב אתני הנקרא "תאי לו" ומורכב מרוב ובו דוברי משפחת השפות התאיות הכוללות תאית...

דצ'ין - Deqin

דצ'ין (Deqin) הוא מחוז טיבטי בצפון מערב חבל יונאן, סין, הגובל בטיבט. 80% מתושביו הם טיבטים. הוא מאופיין בגבהים של כ-3 ק"מ העיירה דצ'ין משמשת בעיקר כנקודת יציאה לטרק "מלי שאן"...

טרק ערוץ דילוג הנמר - Tiger Leaping Gorge

טרק ערוץ דילוג הנמר (Tiger Leaping Gorge הגייה: Hu Tiao Xia) הוא אחד הטרקים המפורסמים והמתויירים בסין ובעולם כולו, שהפופולריות שלו לא פוגמת מההנאה בטיול בו. זהו המקום בו נהר היאנגצה העושה את דרכו...

יואניאנג - Yuanyang

יואניאנג (Yuanyang הגייה: Yuányáng Xiàn) הוא מחוז בדרום מזרח יונאן, סין, הנמשך לאורך הנהר האדום. לא הרבה מגיעים ליואניאנג, ואולם מי שיעשה את המאמץ יגלה אזור קסום של שבטים שעדיין לא "גילו" אותם...

יער האבן שה לין - Shilin Stone Forest

יער האבן שה- לין (Shilin) הוא תופעה גיאולוגית ייחודית של תצורות סלע משקע בשילין, יונאן, כ-90 ק"מ מקונמינג. זוהי אחת האטרקציות הפופולריות בחבל יונאן ובסין כולה. הסלעים מזכירים בצורת זקיפים, ורבים מהם..

ג'יאנשוי - Jianshui

עיירה עתיקה כבת 1,000 שנה, בדרום חבל יונאן, עם סמטאות מתפתלות ואתרים מעניינים לביקור. גם כאן ניתן לראות בני מיעוטים רבים, על תלבושותיהם המסורתיות המתרכזים במרכז העיר. בנוסף לעיירה ולאתרים שבה, ניתן...

לואו פינג - Luoping

לואו פינג (Luoping) היא עיירה קטנה בדרום חבל יונאן, סין. היא התפרסמה בשנים האחרונות בזכות הפריחה המדהימה של פרחי צמח הקנולה, המתפרשת על משטחים עצומים בצבע צהוב זרחני בינות לגבעות קראסט שחורות...
+ שלח משוב
 
 
"כל הזכויות שמורות לאתר הכל על "
זכויות לתמונות ולאייקונים באתר: