הכל על סין - העיר האסורה - Zi jin chang 

דף הבית >> הכל על סין >> אזורי תיירות מרכזיים של סין >> בייג'ינג - Beijing >> אתרים באזור דונגצ'אנג - Dongcheng >> העיר האסורה - Zi jin changעוד מידע באתר על אזור בייג'ינג:
חוטונג - Hutong


עוד תחת אזורים מרכזיים בסין:


עוד מידע תחת הכל על סין:

 

 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בסין:
מלונות | טיסות | סיורים מודרכים ואטרקציות
למידע נוסף:  יעוץ אישי למלונות
Booking.com

העיר האסורה - Zi Jin Chang

紫禁城

על העיר האסורה מלונות בבייג'ינג תמונות מהעיר האסורה סיורים ואטרקציות בבייג'ינג טיסות לבייג'ינג

העיר האסורה הוא הכינוי לארמון הקיסר שבבייג'ינג. זהו אחד האתרים המתויירים בבייג'ינג בפרט ובסין בכלל


העיר האסורה - טבלת ניווט מהיר
מידע כללי
מה רואים? אתרים מרכזיים
המלצות וטיפים
מידע שימושי
מפת האזור
לעזרה במציאת מלון, טיסה או סיור מודרך בסין
להשארת המלצה, תגובה או תמונה

 מידע כללי והיסטוריה

הידעת
העיר, שהוכרזה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, נבנתה בין השנים 1420 עד 1406, על ידי הקיסר השלישי בשושלת המינג, יונגלה. לפי עדויות, עסקו בבנייתה של העיר מאה אלף העיר אומנים ומיליון פועלים.
העיר האסורה (דזה דזין צ'נג, בחלק מהספרים והמידע התיירותי מוכרת גם כמוזיאון הארמון -Gugong Bowuguan, ולעיתים נקראת על ידי המקומיים הארמון העתיק), היא למעשה הארמון הקייסרי שנמצא בכיכר טיאננמן. הארמון זכה לשם זה לאחר שבמשך כ-500 שנה נאסר על בני העם, שאינם חלק ממשפחת הקיסרות, להיכנס אליו (לחילופין במהלך תקופות ארוכות גם למי שגר בתוך העיר לא היה מותר לעזוב ללא אישור קיסרי). במשך תקופה זו, התגוררו בארמון וניהלו את חיי השלטון בסין 24 קיסרים בעיקר משושלות מינג וצ'ינג.

הקיסר האחרון של העיר האסורה, שגורש ממנה בשנת 1924, היה הנרי פו-יי (סיפור חייו הונצח בסרט "הקיסר האחרון" של ברנרדו ברטולוצ'י מ-1987, שחלקו אף צולם במקום). אתר זה הוא למעשה הדוגמה הטובה והחשובה ביותר לסיומה של תקופת הקיסרות (ראה ההיסטוריה של סין) ולאחר עזיבתו - נפתחה העיר לביקורים והפכה להיות מוזיאון לאומי.
 
הרחבה המרכזית של "העיר האסורה" - אמורה הייתה להכיל המוני צופים באירועים הקיסרים השונים (צילום מקורי)

אחת מהפתיחות האוהבות על המדריכים לפני בקור במקום היא ש"בעבר הרחוק אם הייתם מבקרים במקום - כנראה שהייתם מוצאים את מותכם - היום בכמה ינים סינים תוכלו לחוות את העושר התרבותי והכלכלי של סין הקיסרית (כל מה שלא נעלם עקב ביזה, שריפה או סתם הזנחה) - כולל בנייה, פיסול ותכשיטים. בעיר האסורה אפשר לחוש את סין הקיסרית מתוך נקודת המבט של הקיסרים, של נשות החצר והמאהבות והפילגשות של הקיסרים ולא פחות חשוב דרך עייני הסריסים ועובדי החצר שחיו בעיר (ולמעשה הם אילו שכתבו את דברי ימיה ודברי ימי סין של אותה תקופה). 

העיר האסורה, ארמון הקיסר, מבט מלמעלה (צילום: IQRemix)

המלונות המומלצים באזור העיר האסורה (הקישורים לאתר Booking) - ראה עוד תחת מלונות בבייג'ינג
Sitting on the City Walls Courtyard H Renaissance Beijing Wangfujing Hotel Raffles Beijing Hotel

 
חזרה למעלה
 

מה רואים? אתרים מרכזיים:

צורתה של העיר מלבנית, כשבכל צד ניצב שער. העיר מחולקת לשני חלקים: החלק הדרומי כולל אזור מנהלי ואילו החלק הצפוני כולל את אזורי המגורים. הביקור בעיר האסורה מתבצע בהליכה, במסלול הנמשך לאורך של קילומטר שלם, משער הכניסה ועד שער היציאה. הסיור עובר בין גנים מטופחים, חצרות רחבות ומבנים מרהיבים עם קירות אדומים וגגות זהובים.

 
מהפסלים והמוצגים שבעיר האסורה המלמדים על עוצמתה התרבותית של סין הקיסרית  (צילום מקורי)

צב, סמל לבריאות ואריכות ימים (צילום מקורי)

העיר האסורה משתרעת על פני שטח ענק של 7,200 דונם ומונה 9,999 חדרים (10,000 חדרים של הקיסר השמימי דמות מיתולוגית שקיסרי סין זוהו כנציגיה - פחות חדר אחד). רוב החדרים סגורים למבקרים ובאלו שפתוחים ניתן להתרשם מאוצרות העיר – כלי זהב, כסף, ברונזה, שעונים, תכשיטים, יצירות אמנות ועבודות קדרות, שניצלו מהבזיזות והשרפות הרבות שהתרחשו בהעיר במהלך השנים.
 
תמונות מתוך הארמון

בין הנקודות ההעיקריות אותן רואים בעיר האסורה (רשימה חלקית) - היכל ההרמוניה העילאית (בתוכו ניתן לראות את כס הדרקון), היכל הארמוניה האמצעית, היכל שימור ההרמוניה, אולם הכניסה, כמה מקדשים מדהימים, בארות עתיקות, ארמון הטוהר השמיימי, שער השלום השמימי שמחבר בין העי האסורה לכיכר טיאנמן, אולם התכשיטים, החצר הגדולה.
מבצע מיוחד - לטיול רכבות מהירות בסין!

 

מלונות:

 • אזור העיר האסורה וכיכר טיאנמן היא אחת הנקודות המבוקשות ללינה בסין - בגלל המרכזיות והעובדה שהיא נקודה הומה, פעילה ונגישה. סביבה יש מלונות רבים בכל הרמות והאפשרויות - טרם עלה מידע נוסף.


מסעדות:

השכרת רכב:

 •  הארמון נימצא במרכז בייג'ינג, שם תוכלו למצוא מס' סוכנויות להשכרת רכב. אך יש לקחת בחשבון כי מלבד המגבלות הקיימות גם כך בהשכרת רכב בסין - לצד 2 הכניסות לעיר האסורה אין מקומות חניה. [קראו עוד על השכרת רכב בסין ]

טיולים מאורגנים:

 • בייג'ינג בכלל והעיר האסורה בפרט הם מהאתרים החשובים לטיול בסין ונמאים בתכנית המסלול של רוב הטיולים המאורגנים לסין כמעט ואין טיול מאורגן במדינה שאינו עובר בעיר האסורה. (ראו עוד ב- טיול מאורגן לסין)
התעלות המקיפות את העיר האסורה (צילום מקורי)

 

אטרקציות וסיורים מודרכים בעיר האסורה:

חזרה למעלה

המלצות "הכל על":

 • מוניות לא יכולות לעצור בכניסות של העיר ולכן , מומלץ להגיע ברכבת או באוטובוס.
 • שימו לב למחירים השונים בעונות השונות (בעונת התיירות כרטיס עולה כחמישים אחוז יותר). 
 • ילדים מתחת גובה 1.20 מ' - נכנסים חינם. 
 • למרות שיש הרבה מדריכים במקום יחכו במקום על מנת להדריך אותכם בתוך העיר עבור סכום מסויים - כדאי לזכור שבתוך האתר העצמו ניתן לשכור הדרכה קולית - זה זול יותר ולרוב התיירים זה בהחלט מספיק. 
 • יש לקחת בחשבון שבעונות התיירות המקום מלא בתיירים והתור יכול להיות אליו לא קצר.
 • הביקור במקום עורך חצי יום לפחות - למעשה גם בחצי יום לא תוכלו להקיף את כל האתר. 
 • יש לקחת בחשבון שחלק גדול מהביקור כולל הליכה מחוץ למבנים (בחצר של העיר וסביבה וסביב תעלת המיים המקיפה אותה) לכן רצוי לבוא מצויידים במים ובכובע. 
 • את העיר האסורה ניתן לחבר עם ביקור הן עם כיכר טיאנמן והן עם גבעת הפחם הצופה עליה.

המלצות לקריאה נוספת:

 

 

מידע שימושי למבקר:

הגעה:

 • בטיסה - נמלי התעופה המשמשים את בייג'ינג: נמל התעופה הבינלאומי והמרכזי הוא - Beijing Capital International Airport נמצא במרחק של כ-30 ק"מ מהכיכר. נמל התעופה המקומי -  Beijing Nanyuan Airport - מפעיל רק טיסות פנים, נמצא במרחק של כ-16 ק"מ מהכיכר.
 • ברכבת - רכבת תחתית [beijing subway] קו 1 יש לרדת בתחנת טאיננמן מזרח או טיאננמן מערב .
 • באוטובוס -  קווים 1, 5, 10, 22, 37, 120, 126, 2, 20, 37, 4, 52, 59, 728, 802

מפה

 

 
 

 
צריך/ה עזרה בתכנון החופשה בסין? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם, ומשתדלים לספק כל מידע רלוונטי שנאסף על ידי צוות האתר, או ניתן לנו כהמלצה על ידי גולשיו. בנוסף אנו עוזרים בבחירת מלון, טיסה, השכרת רכב, סיורים מודרכים וכל מה שצריך על מנת להנות מטיול מושלם.  

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף

 
          
                              
 
חזרה אל בייג'ינג

 
 
"כל הזכויות שמורות לאתר הכל על "
זכויות לתמונות ולאייקונים באתר: